Jednym z podstawowych wymagań stawianych w praktyce nowoczesnym chłodziwom obróbczym jest m.in. żywotność, bio stabilność, ochrona narzędzi i właściwości antykorozyjne tych cieczy w procesie produkcyjnym.Chłodziwa CoolBLADE to produkty spełniające najwyższe wymagania. Dedykowane są do najbardziej wymagających aplikacji.
Podstawowe produkty do obróbki skrawaniem – emulgujące:

Nowość !

CoolBlade C 30 XBFF/syntetyczny do bardzo wymagającej obróbki /3-4% , przyjazny dla operatora i środowiska 

CoolBlade WM 1000/ szlifowanie , lekka obróbka skrawaniem

CoolBlade WM 2000/ średnia i średnio ciężka obróbka skrawaniem

CoolBlade WM 1500 BFF/ wolny od boru i formaldehydu / szlifowanie średnio ciężkie operacje skrawaniemCoolBlade WM 3000 / wymagająca obróbka skrawanie

CoolBlade WM 3000/ ciężka  obróbka skrawaniem( zlecane- gdzie wymagane jest chłodziwo do wielu aplikacji )

CoolBlade WM 3000 Ultra / wymagająca ciężka  obróbka skrawaniem – aluminium ,stale wielostopowe , tytan i inne

CoolBlade WM 7000/ ekstremalnie wymagająca  obróbka skrawaniem

CoolBlade WM 8000/ bardzo ciężka i wymagająca obróbka skrawaniem

CoolBlade  WM 2000 CA/ średnia i średnio ciężka obróbka skrawaniem metali -brąz ,miedz i mosiądz

CoolBlade WM 10 C /w  pełni syntetyczne chłodziwo do szlifowania i lekko średniej obróbki skrawaniem

CoolBlade WM 20 Cw pełni syntetyczne chłodziwo do wymagającej obróbki skrawaniem

CoolBlade WM 22 / ciężka obróbka skrawaniem

! wypełni ankietę – dobierzemy produkt pod Twoje potrzeby / wyślij service@rudderoil.com 

        Dobór chłodziwa  
Prawidłowy dobór koncentratu służącego do przygotowania roztworu stosowanego w obróbce metali wymaga dużej wiedzy, oraz uwzględnienia wielu indywidualnych aspektów takich, jak rodzaj obrabianego materiału, rodzaj obróbki, jakość wody , warunki pracy, a także częstotliwość wymiany chłodziwa, oraz indywidualne oczekiwania . Analizie podlega także skład chemiczny, np. zawartość oleju mineralnego, czy też charakter stosowanych dodatków uszlachetniających.

        Z pewnością w przeciwieństwie do wielu grup środków smarowych- to olej  do obróbki metali nie można dobierać bez szczegółowej wiedzy o warunkach pracy, oraz przeprowadzenia próby testowej (jeżeli jest to możliwe). Tym bardziej że w grupie olejów obróbkowych nie mamy jasnych i czytelnych norm określających jakość oleju, jak to ma miejsce np. w olejach silnikowych, gdzie oprócz specyfikacji międzynarodowych funkcjonuje szereg norm producentów pojazdów, co przekłada się na bardzo prosty i bezpieczny sposób doboru oleju.

          Dodatkowo należy wykonać analizę  wody służącej do wytworzenia gotowej emulsji. Należy także dodać, że jak w żadnej innej grupie produktów smarowych, tak w przypadku olejów obróbkowych wybór oleju wyższej jakości przekłada się w znaczący sposób na oszczędności powstałe w czasie procesu eksploatacji.